خدمات فست ترک فرودگاه امام و تعرفه fast track و لانژ

همراهی و انجام خرده‌کاری‌های شما قبل از پرواز در بسته‌های فست ترک و لانژ ارائه می‌شود؛ سریع‌تر عبور کنید، بی‌دغدغه به فعالیت‌های خود بپردازید، و کارهای خود را به متخصصان واگذار کنید.

خدمات فست ترک و لانژ فرودگاهی

زمانی که مجبور باشید برای مدت طولانی منتظر بمانید، فرودگاه‌ها می‌توانند به مکان‌های بسیار خسته‌کننده‌ای تبدیل شوند. به خصوص اگر برای پرواز خود در صف منتظر بمانید، ازدحام فرودگاه و این فکر که «آیا می‌توانم به هواپیمای خود برسم؟»، شما را تحت استرس فوق‌العاده‌ای قرار می‌دهد. فرودگاه امام خمینی، در این زمینه خدماتی ارائه می‌دهد که کار شما را راحت می‌کند. زمانی که پروازی با در این فرودگاه دارید، خدمات لانژ و فست ترک در دسترس هستند.

سفر خود را در محیطی راحت و آرامش‌بخش با استفاده از یکی از خدمات لانژ این فرودگاه آغاز کنید. با خدمات لانژ می‌توانید به کار خود بپردازید و از غذا، تنقلات و نوشیدنی لذت ببرید. ایستگاه‌های WiFi و شارژ نیز موجود است. اگر با هر شرکت هواپیمایی از این فرودگاه پرواز دارید، استفاده از این خدمات برای شما امکان‌پذیر است. در این مقاله، ما سعی داریم شما را با خدمات فست ترک و لانژ فرودگاه امام خمینی بیشتر آشنا کنیم.

لیست خدمات فست ترک و لانژ فرودگاهی

 • عبور سریع از باجه کنترل پاسپورت
 • عبور سریع از بازرسی‌های امنیتی
 • کافی‌شاپ مجلل با نوشیدنی‌های سرد و گرم، سالاد و تنقلات خوشمزه
 • اتاق سیگار

با فست ترک و لانژ فرودگاهی سفری بی‌دردسر از فرودگاه امام خمینی

خدمات لانژ چیست؟

به طور کلی، خدمات لانژ به مکان یا مکان‌هایی گفته می‌شود که مسافران می‌توانند در موارد خاص، وارد آن شوند. این خدمات، بیشتر در بخش‌های اقامتی، تفریحی و هوانوردی دیده می‌شوند و شامل امکانات راحت‌تر برای مخاطبان می‌شود. در صنعت فرودگاهی، خدمات لانژ بخشی از تشریفات فرودگاهی است که به دنبال خلق آسایش بیشتر برای مسافران است. در برخی موارد، سرویس لانژ حتی شامل هزینه بلیط هواپیما نیز می‌شود. برخی از کارت‌های اعتباری یا کارت‌های پرواز نیز به شما اجازه استفاده از خدمات لانژ را می‌دهند. اگر نیاز دارید مدت زیادی در فرودگاه منتظر بمانید، می‌توانید در مقایسه با دیگر بخش‌های انتظار، تجربه بهتری در سالن‌های لانژ داشته باشید. در میان فرودگاه‌های داخلی، فقط فرودگاه امام خمینی تهران دارای خدمات لانج برای پروازهای خارجی است.

خدمات لانژ در فرودگاه امام خمینی

خدمات لانج در فرودگاه امام خمینی می‌تواند موارد متعددی را دربربگیرد. رستوران‌ها و کافه‌های رایگان در داخل سالن‌ها وجود دارد؛ بعلاوه رایانه، تلویزیون و سایر دستگاه‌های الکترونیکی نیز برای مسافران موجود است. سالن‌ها، با در نظر گرفتن زمانی که مسافران در آنجا می‌گذرانند، طراحی شده‌اند. به همین دلیل، کاناپه‌ها یا صندلی‌های راحتی وجود دارد که مسافران می‌توانند در آن استراحت کنند. خدمات لانژ این فرودگاه همچنین شامل اتاق بازی برای کودکان، اتاق خواب اصلی و نمازخانه، اتاق بازی‌های کامپیوتری و ایکس‌باکس برای کودکان و سوئیت‌های ویژه برای اقامت موقت و استراحت‌های کوتاه نیز می‌شود. گاهی اوقات خدمات لانج فرودگاهی به‌عنوان یک آپشن و گزینه روی برخی بلیت‌ها ارائه می‌شود.

هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی

هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی

هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی را می‌دانید؟ اصلاً با این واژه‌ها آشنا هستید؟ فست ترک فرودگاه امام به همراه لانژ یک سرویس عالی برای افزایش آسایش مسافرین است. فست ترک و لانژ خدماتی متفاوت از Cip فرودگاه امام هستند. تفاوت‌هایی عمده‌ای بین فست ترک فرودگاه امام با خدمات cip فرودگاه امام دارد که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم. اما در این نوشتار هدف ما این است که هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی را بیان کنیم.

محل قرارگیری گیت اختصاصی فست ترک و لانژ فرودگاه امام

می‌خواهید در مورد هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی اطلاعات کسب کنید؟ قبل از آن بهتر است بدانید که فست ترک فرودگاه امام در سالن اصلی فرودگاه و در طبقه دوم در قسمت پروازهای خروجی قرار گرفته است. یک گیت اختصاصی به نام فست ترک و لانژ وجود دارد که مسافرین با ارائه ووچر خود می‌توانند وارد گیت شده و از خدماتی که رزرو کرده‌اند استفاده نمایند.

هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی

رزرو cip فرودگاه امام

رزرو cip فرودگاه امام

هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی به صورت کلی در جدول زیر ارائه شده است:

هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی 
فست ترک با لانژفست ترک عادیcip فرودگاه امام خمینی 
قیمت فست ترک با لانژ یک میلیون و ۲,۵۵۰,۰۰۰ ریال است که مختص پرواز خروجی است. قیمت فست ترک عادی که بدون لانژ و پذیرایی است مبلغ ۷,۷۵۰,۰۰۰ ریال است.هزینه خدمات تشریفات CIP فرودگاه امام ۳۴,۹۹۹,۹۰۰ ریال است. هزینه cip فرودگاه امام زیر دو سال رایگان است.
قیمت فست ترک با لانژ برای کودکان نیم‌بها است.نرخ سرویس فست ترک برای کودکان ۴,۷۶۸,۷۵۰ ریال است.خدمات ویزا مسافر غیرایرانی ۱۴,۲۲۴,۵۰۰ ریال است.
 نرخ سرویس فست ترک برای نوزاد رایگان محسوب می‌شود.

خدمات به مستقبل یا مشایع   ۱۴,۲۲۴,۵۰۰ ریال

با محدودیت سه ساعت اقامت

 هزینه استفاده از خدمات ویژه (ویلچر) ۲,۷۲۵,۰۰۰ ریال است.خدمات ویژه (ویلچر) ۱۶,۶۷۷,۰۰۰ با دستگاه LOM
 درصورتی‌که مسافر حیوان خانگی به همراه داشته باشد مبلغ ۵,۸۵۸,۷۵۰ ریال  هزینه ارائه خدمات به آن است.خدمات حیوان خانگی ۱۷,۹۰۳,۲۵۰ هر حیوان است.

 

تعرفه هر مسافر هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی به همراه خدمات آن به صورت جداگانه در جدول زیر ارائه شده است: 

تعرفه هر مسافر هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی
سرویس عبور سریع Fast Track خروجی۷۷۵ هزار تومان
سرویس کامل Fast Track & Business Lounge خروجییک میلیون و ۲۵۵ هزار تومان
خدمات حمل حیوان زنده Pet۵۸۵ هزار تومان
خدمات ویلچر داخل سالن۲۷۲ هزار تومان

 

شرایط کنسلی فست ترک فرودگاه امام

فست ترک به واسطه تعرفه اقتصادی آن یکی از جذاب‌ترین سرویس‌های تشریفاتی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی است. در برخی موارد مسافر بنا بر دلایلی نمی‌تواند از خدمات فست ترک رزرو شده استفاده کند. در این مواقع شرایط برای کنسلی فست ترک فرودگاه امام وجود دارد. ممکن است شما هم تمایل داشته باشید بدانید که جریمه کنسلی خدمات فست ترک یا لانژ فرودگاه امام چقدر است! خدمات فست ترک فرودگاه امام تا ۴ ساعت قبل از پرواز امکان کنسلی وجود دارد و ۱۰۰ درصد مبلغ عودت می‌شود.

 

خدمات فست ترک فرودگاه امام برای پروازهای خروجی (از مبدأ تهران - فرودگاه امام خمینی)

خدمات فست ترک فرودگاه امام برای پروازهای خروجی در زیر ارائه شده است.

 • Check-in امنیتی فرودگاه امام- اولین قدم ورود به سالن مسافری در فرودگاه با عبور از گیت اختصاصی بازرسی بدون نیاز در قرارگیری در صف‌های طولانی است.
 • همراهی مسافر برای دریافت کارت پرواز بدون توجه به کلاس کابین بلیط پروازی از کانتر Business انجام می‌شود. کارت پرواز توسط مسافر دریافت می‌شود.
 • دریافت بار از مسافر و تحویل بار به کانتر ایرلاین توسط پرسنل فست ترک از کانتر بیزینس کلاس انجام می‌شود. («مشروط بر اینکه در پرواز مربوطه کانتر بیزینس وجود داشته باشد» تحویل بار و دریافت کارت پرواز در صورتی بدون معطلی و صف انتظار انجام خواهد شد که مسافر دیگری در حال تحویل بار در کانتر بیزینس ایرلاین نباشد.)
 • چک پاسپورت و مهر خروج از گیت اختصاصی بیزینس توسط مسافر انجام می‌شود و وی از گیت اختصاصی گذرنامه عبور کرده و وارد سالن ترانزیت می‌شود.
 • مسافر باید فرایند عبور از گیت بازرسی سپاه، سالن بوردینگ و عبور از جت وی را به صورت عمومی طی نماید.
 • مسافر می‌تواند به سالن لانژ در صورت رزرو خدمات لانژ فرودگاه امام برود، در غیر این صورت باید در سالن انتظار فرودگاه منتظر باشد.

در این سرویس مسافر از بخش گیت اختصاصی بازرسی جدا از بقیه ی مسافرین عبور خواهد کرد و کارشناس در بخش Check-in مسافر را همراهی می‌کند. خدمات فست ترک تا اخذ کارت پرواز و تحویل چمدان و در انتها عبور از گیت اختصاصی گذرنامه به پایان می‌رسد. در زمان‌های شلوغ این سرویس می‌تواند انتخاب خوبی برای مسافر باشد.

 هزینه cip فرودگاه امام خمینی

هزینه cip فرودگاه امام خمینی

خدمات فست ترک فرودگاه امام برای پروازهای ورودی (به مقصد تهران – فرودگاه امام خمینی)

خدمات فست ترک فرودگاه امام برای پروازهای ورودی در زیر ارائه شده است:

 • مسافران در پرواز ورودی به‌محض خروج از هواپیما وارد جت وی "Jet Way" می‌شوند.
 • مسافرین به‌محض ورود مورد استقبال کارشناسان تشریفات فست ترک قرار می‌گیرند.
 • سپس بدون معطلی و بدون نیاز به قرارگیری در صف از گیت پلیس گذرنامه عبور کرده و تا پایان خروجی ترمینال بدرقه می‌شوند.

توجه داشته باشید که برای پروازهای ورودی خدمات لانژ فرودگاه امام وجود ندارد. مسافرین پروازهای ورودی فقط می‌توانند از خدمات فست ترک فرودگاه امام خمینی بهره‌مند شوند.

تفاوت فست ترک فرودگاه امام با سی آی پی فرودگاه امام چیست؟

تفاوت فست ترک فرودگاه امام با سی آی پی فرودگاه امام در زیر ارائه شده است:

فست ترک فرودگاه امامسی آی پی فرودگاه امام
در مراحل اداری، حضور مسافر الزامی است.مراحل اداری توسط کارشناس تشریفات انجام می‌شود.
بار توسط کارشناس فست ترک به کانتر بیزینس ایرلاین تحویل داده می‌شود.مدارک موردنیاز شامل بلیط، پاسپورت، ویزا یا مدارک اقامتی کشور مقصد را در اختیار پرسنل قرار داده می‌شود. بار توسط پرسنل به کانتر تحویل داده می‌شود.
کارت پرواز باید توسط مسافر گرفته شود.کارت پرواز توسط پرسنل سی آی پی دریافت می‌شود.
پرداخت عوارض خروج از کشور و سایر مراحل اداری باید با حضور مسافر انجام شود.بعد از انجام مراحل اداری توسط پرسنل CIP کارت پرواز همراه تگ بار و مدارک اقامتی به مسافر تحویل داده خواهد شد و گذرنامه به بخش پلیس برای مهر ارسال خواهد شد.
دو مرحله چک (چک پاسپورت و چک سپاه) باید توسط مسافر انجام شود.بعد از اتمام پروسه پذیرش، مسافر بدون معطلی وارد سالن مخصوص مسافران که با فضای شیک و مدرن طراحی شده است، می‌شود.
بعد از اتمام گیت چک گذرنامه، در صورت رزرو لانژ فرودگاه امام، می‌توان از خدمات این فضا به مدت سه ساعت استفاده شود.در مدتی که همکاران بخش عملیاتی CIP امور اداری مربوط به پرواز را انجام می‌دهند، مسافر در لانژ CIP از امکانات موجود استفاده می‌کند و با پذیرایی با انواع نوشیدنی و غذا میزبانی خواهد شد.
هزینه رزرو فست ترک فرودگاه امام کمتر از  هزینه cip فرودگاه امام است.هزینه cip فرودگاه امام نسبت به هزینه خدمات لانژ و فست ترک فرودگاه امام خمینی بیشتر است.

خدمات فست ترک چیست؟

خدمات فست ترک به این معناست که مسافران می‌توانند هزینه‌ای را برای استفاده از خطوط اولویت‌بندی شده در فرودگاه بپردازند تا از صف‌های طولانی به راحتی عبور کنند. با داشتن بلیط این خدمات، مسافران می‌توانند سریعتر از زمانی که در صف معمولی منتظر می‌مانند، عبور کنند. با سرویس FastTrack، از صف‌های طولانی در گیشه‌های ورود، بازرسی امنیتی و گیت‌های سوار شدن به هواپیما عبور خواهید کرد. بسته به در دسترس بودن خدمات در فرودگاه، ممکن است قبل از پرواز با عبور از صف‌ها در بازرسی امنیتی، از لحظات خود در فرودگاه، لذت بیشتری ببرید. با کوتاه کردن خطوط با یک مسیر سریع و پردازش سریع‌تر مسافران، زمان اقامت شما افزایش می‌یابد و به شما فرصت بیشتری می‌دهد تا در رستوران‌های فرودگاه و یا فروشگاه‌های بدون عوارض گمرکی خرید کنید.

خدمات فست ترک در فرودگاه امام خمینی

اگر به دنبال راهی برای صرفه‌جویی در زمان و جلوگیری از صف‌های طولانی در این فرودگاه هستید، سرویس "فست ترک" راه‌حل شماست. این سرویس، به منظور کمک به مسافران برای عبور سریع و کارآمد از رویه‌های امنیتی و کنترل پاسپورت طراحی شده است. با استفاده از سرویس Fast Track، می‌توانید از دسترسی اولویت‌دار به پست‌های بازرسی امنیتی و پیشخوان‌های کنترل گذرنامه لذت ببرید و به شما این امکان را می‌دهد که خطوط معمولی را دور بزنید و در وقت ارزشمند خود صرفه‌جویی کنید. این سرویس برای همه مسافران، صرف‌نظر از کلاس هواپیما یا بلیط، در دسترس است، و آن را به گزینه‌ای عالی برای هر کسی که برای زمان خود ارزش قائل است و می‌خواهد تجربه فرودگاهی خود را تا حد امکان بدون استرس داشته باشد، تبدیل می‌کند. بنابراین، اگر به‌زودی از فرودگاه امام خمینی پرواز می‌کنید، مطمئن شوید که برای یک سفر آرام و بدون دردسر، سرویس فست ترک را رزرو کنید.

این خدمات شامل:

 • عبور سریع از باجه کنترل پاسپورت
 • عبور سریع از بازرسی‌های امنیتی
 • کافی‌شاپ مجلل با نوشیدنی‌های سرد و گرم، سالاد و تنقلات خوشمزه
 • اتاق سیگار

خدمات ترانسفر فرودگاهی

برای اینکه بی‌دغدغه به فرودگاه برسید، گاهی لازم است برنامه‌ریزی‌ها، پیگیری‌ها و یادآوری‌های زیادی انجام دهید؛ استفاده از خدمات ترانسفر فرودگاهی در کنار سایر خدمات ویژه می‌تواند شما را از این روند خسته‌کننده، اضطراب تأخیر و یا فکر کردن به نوع ماشینی که به دنبال شما می‌آید، بی‌نیاز می‌کند. خدمات انتقال منحصراً برای افراد و یا گروه‌های خاص قابل انجام است و معمولاً ناوگان ویژه‌ای شامل خودروهای لوکس، ون‌های شخصی و ون‌های ویژه قابل‌دسترسی با ویلچر، ارائه می‌شود.

در چه بخش‌هایی خدمات فست ترک در فرودگاه امام خمینی ارائه می‌شود؟

خدمات Fast Track، در ورودی و خروجی فرودگاه امام خمینی ارائه می‌شود. با خرید سرویس ما می‌توانید از زمان گرانبهایی که در گذر از پاسپورت و کنترل‌های امنیتی هر دو گیت به صورت روان و سریع برای شما باقی‌مانده می‌ماند، لذت ببرید. اگر از گیت خروج استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از «منطقه فست ترک» سرعت فرآیند خود را بسیار بیشتر کنید.

1.سرویس خروجی

ملاقات و حضور پرسنل ما در فرودگاه، یک تجربه سفر بدون مشکلات و کم‌استرس را به شما ارائه می‌دهد. پرسنل آموزش‌دیده ما، قبل از عزیمت به فرودگاه با شما تماس خواهند گرفت، تا محل ملاقات را ترتیب دهند. پس از ورود، استقبال‌کننده، شما را در ورودی ترمینال VIP ملاقات می‌کند، از طریق هماهنگی با تیم امنیت، ورودتان را تسریع می‌کند و شما را تا سالن (در صورت وجود) و یا گیت مربوطه همراهی می‌کند.

 • ملاقات و احوالپرسی در کنار خیابان
 • ردیابی سریع یا تسریع ورود از درب اصلی
 • تسریع در عبور از باجه مهاجرت و امنیت
 • دسترسی به سالن
 • اسکورت تا گیت سوار شدن

2. سرویس حمل‌ونقل

سرویس فست ترک فرودگاه، خدمات حمل‌ونقل راحتی را در طول مسیرهای فرودگاهی ارائه می‌دهد. استقبال‌کنندگان متخصص ما با حمل علائم شناسایی شما را در هواپیما یا پل هوایی ملاقات خواهند کرد. آنها شما را تا سالن استراحت و تا پروازتان همراهی می‌کنند.

 • ملاقات و خوشامدگویی به محض ورود به گیت
 • ردیابی سریع یا تسریع از طریق باجه مهاجرت و امنیت
 • کمک در جمع‌آوری چمدان

چرا Fast Track VIP مهم است؟

رزرو سرویس Fast Track، هنگام بازدید از ایران برای کسب تجربه‌ای مطلوب در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به شدت توصیه می‌شود. خدمات Fast Track ما که یک تجربه VIP را برای ورود، خروج و انتقال فراهم می‌کند، برای بازدیدکنندگان داخلی و بین‌المللی در دسترس است.

هنگام رزرو سرویس فست ترک، تمام اطلاعات مورد نیاز را تکمیل و تأیید کنید که درست است. نیازی نیست در صف منتظر بمانید؛ یا به تنهایی در فرودگاه قدم بزنید تا بفهمید کجا بروید؛ یا فرآیند ورود را به پایان برسانید، زیرا خدمات Fast Track مستقیماً به مسافران ارائه می‌شود و نه از طریق مراکز تماس خارجی. با کمک به شما در هر مرحله، مطمئن خواهیم شد که زمان شما در این فرودگاه بدون دردسر خواهد بود.

سرویس سالن CIP فرودگاه امام خمینی

برای مسافرانی که مایل به اضافه کردن کلاس لوکس به سفر خود هستند، سرویس سالن CIP فرودگاه امام خمینی بهترین انتخاب است. سالن CIP به لطف فضای استراحت جادار و جذاب، میان وعده‌ها و نوشیدنی‌های رایگان و وای‌فای پرسرعت، مکان مناسبی برای استراحت قبل از پرواز است. مسافران تجاری و سایر افرادی که باید در حین انتظار کار کنند، از دسترسی سالن به اتاق‌های کنفرانس خصوصی، دوش‌ها و سایر خدمات ممتاز لذت خواهند برد.

بنابراین، چه به دنبال آرامش باشید و چه به دنبال کارآمد ماندن باشید، سرویس سالن CIP فرودگاه امام، همه چیزهایی را که برای یک تجربه فرودگاهی درجه یک نیاز است، دارد. ما کمک‌های شخصی به ورودی و خروجی، حمل‌ونقل چمدان‌ها و مراقبت از چمدان‌های گمشده شما تا تحویل به هتل را ارائه می‌کنیم.

چه به صورت انفرادی سفر کنید یا یک سفر گروهی را آغاز کنید، Fastrack VIP بسته‌ای دارد که مطابق با هر نیاز شما باشد. ما می‌دانیم که هر سفرها منحصربه‌فرد هستند و هر مسافری نیازهای متفاوتی دارد، به همین دلیل است که بسته‌هایی تخصصی ایجاد کردیم که می‌توانند متناسب با نیازهای شما باشند.

قوانین کنسلی فست ترک و لانژ در فرودگاه امام خمینی

 • کنسلی، درخواست رزرو یا تغییر تاریخ پرواز برای این خدمات تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز شامل هیچگونه جریمه نمی‌شود.
 • کنسلی این خدمات تا ۳ ساعت قبل از پرواز شامل ۲۰ درصد جریمه می‌شود.
 • کنسلی کمتر از ۳ ساعت قبل از پرواز، کل هزینه این خدمات به عنوان جریمه منظور می‌گردد.

سوالات متداول

این خدمات هم برای پروازهای خروجی و هم ورودی معمولاً شامل تسریع در رد شدن از گیت‌ها، حمل‌ونقل چمدان، همراهی مسافر تا مکان‌های موردنظر و… می‌شود.

بله؛ در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی دارای این خدمات در بسته‌های مختلف متناسب با نیاز مسافران است.

قیمت این خدمات از ۱ میلیون تومان تا ۲ میلیون تومان بر حسب نیازهای شما تعیین می‌شود.